Hakkımızda

Hakkımızda

Neden Biz?

İsviç Coding

Bilgisayar mühendislerimiz tarafından verilen kurslarımızda çocuklarımız eğlenerek kodlama öğrensin.

Akıllı Takip

Çocuklarımız nasıl kodlanacağını öğrenirken, akıllı takip sistemimizle başarılarını strese sokmadan ölçüyoruz.

Öğrenirken Oyna

Öğrenme Merkezi

İsviç Net ve NCMAS, mobil uygulamalar, modüler programlar ve yazılım geliştirme projeleri üzerine uzmanlaşmış, 2012’den bu yana Girne’de faaliyettedir. Doğu Akdeniz Üniversitesi tarafından Gazimağusa Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ne kabul edilen ve ikinci ofisini DAÜ’de açmaya hazırlanan bir yazılım firması olarak, Kıbrıs’ın ‘bilişim adası’ olması yönündeki devlet stratejisinin hayata geçirilmesi için de çalışmalar yürütüyoruz. Çocuklarımızda ve velilerimizde bilişim alanında farkındalık yaratmak bu çalışmaların bir ürünüdür ve bu amaçla İsviç Coding’i yarattık. 

Çocuklar Öğrenirken Eğlensin

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurslarımızla çocuklarımıza güvenli internet hakında bilgi veriliyor ve ABD’de bulunan MIT’in (Massachusetts Institute of Technology) çocuklara yönelik olarak geliştirdiği Scratch programlama dili öğretiliyor. Renkli ve eğlenceli bir arayüze sahip olan Scratch, Türkiye dahil tüm dünyada 8-16 yaş arasındaki çocukların kodlama mantığını çözmeleri için sıklıkla kullanılan bir bilgisayar platformudur. Scratch programı ile kodlamayı eğlenerek öğretmek ve uluslararası yarışmalarda çocuklarımızla birlikte ülkemizi temsil etmek amacındayız. Kuzey Kıbrıs bilişim alanında diğer sektörlerin deneyimlediği uluslararası ambargolardan en az etkilenecek sektördür. KKTC’nin bilişim adası olma yönündeki stratejik hedefi ambargoyu ortadan kaldırmakta en hızlı ve en az maliyetli yoldur. 

Kodlama Zor Değildir

Ülkemizde bilişimin değişik alanlarında eğitim veren üniversitelerde bilgisayar mühendisliği ve programlama öğreten informatik bölümleri tercih eden öğenci sayısı dünya ortalamasının çok altındadır. Yazılımın öğrenim süreçlerinin ‘karmaşık’ ve ‘çok zor’ olduğu yönündeki algı ve yazılım sekötürünün gelişmemiş olması öğrencilerin endişeye ve gelecek kaygısına kapılmasına neden olmakta ve bu bölümlere ilgi sınırlı seyretmektedir.Çocukların genç yaşta kodlamaya aşina olması ve kodlama eğitimine küçük yaşta başlamalarına yönelik olarak dünya genelinde kurslar verilmektedir. Böylelikle çocuk ve gençlerin kodlama kabiliyetlerinin geliştirilmesi, kodlamanın zor olduğuna ilişkin algıyı aşmaları, eğlenerek öğrenmeleri ve günü geldiğinde üniversitelerde kodlamaya yönelmeleri sağlanmaktadır. 

Gelişen Teknolojilere Hazırlanmak

Öte yandan Oxford Economics’in yeni yayınlanan raporuna göre dünya 2030 yılında robotlaşmada seri üretime geçecek ve kobot dediğimiz insanlarla iletişim kurabilen, yapay zeka ile çalışan, insanı algılayabilen araçlar şirket ortamlarında insanların yaptığı pek çok işi yapabilecek. Bu nedenle çok yakın gelecekte genç istihdamında robot ve kobotları programlayabilme becerisine sahip olma koşulu aranacak ve pek çok iş kolu yerini kodlama bilgisi de gerektiren yeni iş pozisyonlarına bırakacak.Ülkemiz öğrencilerinin kodlamayla tanışması için erken yaşta kodlama kurslarına katılması hem öğrencilerde hem ebeveynlerinde farkındalık yaratacaktır. 

Sevgi ve Özveri ile

Kursumuz, algoritmik düşünme, algoritma oluşturma, ayrıştırma, belirsizlikle baş etme, çözümü değerlendirme, genelleme, hata ayıklama, iş birliği içinde çalışma, mantıksal sorgulama, neden-sonuç ilişkisi, otomasyon, paralel işleme, sıralama, soyutlama, sistematik düşünme, veri toplama, veri görselleştirme, veri toplama ve veri çözümleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

Amacımız

Kursumuzun amacı, öğrencilere bir problemi anlama ve analiz etmenin yanı sıra yazılımın temeli olan kodlama mantığının öğretilmesidir.

Hakkımızda daha fazla bilgi alın!

İsviç Net İletişim Hizmetleri Ltd.

Tıklayın
1
Merhaba!
Aşağıdaki butona basarak WhatsApp-Web sistemi üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Ya da dilerseniz +90 533 825 78 78 numarasından bize direkt mesaj gönderebilirsiniz.
Powered by